top of page

РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ

БІБЛІОТЕКИ

План роботи шкільної бібліотеки

І.Основні завдання і напрямки діяльності шкільної бібліотеки

ХЗОШ № 25 на 2017-2018 навчальний рік

 

Бібліотека будує свою діяльність на основі плану бібліотеки, який є складовою частиною навчально-виховного плану школи. В плані роботи бібліотеки передбачені заходи щодо реалізації державної політики у галузі освіти та бібліотечної справи, виховання в учнів високої громадянської відповідальності.

У наявності нормативні документи, які регламентують роботу бібліотеки:  Положення про бібліотеку ХЗОШ № 25, Правила користування бібліотекою ХЗОШ № 25, Посадові обов’язки завідувача бібліотекою ХЗОШ № 25, Паспорт шкільної бібліотеки; також інвентарні книги, книги сумарного обліку бібліотечного фонду, щоденник обліку роботи ведуться на належному рівні (прошиті, пронумеровані та скріплені печаткою). Своєчасно оформлюються акти на списання застарілої літератури та підручників, акти взамін загублених підручників та худ. літератури. Ведеться Книга видачі підручників, Книга обліку подарованих видань, Реєстраційна картотека руху підручників та Реєстраційна картотека журналів і газет. На кожному читацькому формулярі є дата перереєстрації та запису до ШБ.

Робота шкільної бібліотеки в 2017-2018 навчальному році буде спрямована на виховання у школярів інформаційної культури, культури читання; формування вміння користуватись бібліотекою, її послугами, книгою, її довідковим апаратом; на розвиток творчої думки, пізнавальних здібностей та інтересів школярів; виховування самостійності роботи з книгою, виникнення потреби в систематичному читанні літератури; сприяння успішному засвоєнню ними навчальних програм.

Бібліотека буде впливати за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи на розширення світогляду учнів і педагогів; забезпечувати їх літературою для задоволення їхніх соціальних і культурних потреб. Бібліотека буде продовжувати роботу з морального, естетичного, духовного виховання учнів шляхом популяризації кращих творів української літератури, літератури з питань освіти, історії культури українського народу і виховання. За допомогою цієї літератури буде виховувати повагу до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

У бібліотеці у достатній кількості тематичні папки з розробками заходів та різноманітних сценаріїв на допомогу вчителям та бібліотекарям у навчально-виховній роботі: «Друга світова війна», “Видатні особистості”, “Основи безпеки життєдіяльності”, “Українське народознавство”,  “Місто долі моєї - Харків ”, “Новинки літератури”, “Бібліотечні уроки”, “На допомогу шкільному бібліотекарю”, “На допомогу вчителям – філологам”, “На допомогу вчителям історії та географії”, “На допомогу вчителям математики та фізики” та інші.

Бібліотекар навчає учнів вмінню користуватися довідково-біографічним апаратом бібліотеки, який представлений Абетковим та Системачним каталогами, Систематичною картотекою статей, Краєзнавчою картотекою, Картотекою з народознавства, Картотекою періодичних видань, Електронною картотекою періодичних видань та  Електронною картотекою підручників

Робота з підручниками  спланована у річному плані  і відображається у щоденнику роботи. Проводяться рейди-перевірки стану підручників (є накази по школі). Щорічно у вересні-жовтні на нарадах при директорі слухаються питання “Про забезпечення учнів підручниками та навчальною літературою ” та у квітні «Робота шкільної бібліотеки».

 

bottom of page